Eesti keeles (EST)По-русски (RUS)In English (ENG)

Labori hakkepuidu ja jäätmekütuste analüüsid said kõrgeima hinnangu

Saada link Prindi


Tunnustatud Saksa labor DCC Delta Coal Control GmbH omistas Põlevkivi kompetentsikeskuse kütuste tehnoloogia teadus- ja katselabori hakkepuidu ja tahkete jäätmekütuste analüüsidele kõrgeima hinde. Põlevkivi kompetentsikeskus osales 2017. aastal hakkepuidu (Wood Chips) ja tahkete jäätmekütuste (Solid recovered fuels) analüüside rahvusvahelistes võrdluskatsetes.

Loe lisa...

Koostöös põlevkivilaboriga saab parema ja täpsema lahenduse

Saada link Prindi

4. oktoobril Kuressaare ettevõtluspäeval tutvustab TTÜ Virumaa kolledži Põlevkivi kompetentsikeskus oma analüüsi- ja ettevõtluskonsultatsiooni teenuseid.

Ettevõtluspäeva külastaja saab lisaks keskuse põhivaldkondadele teada, mida teha, kui tahetakse toota biokütust või on probleeme kütustega. „Saaremaal soovime näidata, millised võimalused on meie laboris erinevate tahkete ja vedelate ainete analüüsimiseks. Meie referentside hulgas on ühisprojekt, mille käigus selgitasime välja Kudjape prügilaplastist õli tootmise võimalused,“ selgitab keskuse juhataja Kalle Pirk. „Lisaks põlevkivile ja prügile jõuavad laborisse analüüsimiseks turvas, puit ja ka rehvihake,“ täiendab Pirk.

Loe lisa...

26. aprill on ülemaailmne intellektuaalomandi päev

Saada link Prindi

Selle traditsiooni algatas 2000. aastal Ülemaailmne Intellektuaalomandi Organisatsioon (WIPO), et tõsta autoriõiguse, patendikaitse, kaubamärgi ja tööstusdisainlahenduste õiguskaitse tähtsust igapäevaelus ja tähistada seda koos kõigi loovisikute ja innovatsiooni edendajatega ülemaailmselt. Miks just 26. aprill? Seda päeva seostatakse WIPO asutamise konventsiooni jõustumisega 26. aprillil 1970.

Vaata: WIPO peadirektori Francis Gurry tervitus

Loe lisa...

Labori võrdlusanalüüse hinnati kõrgeima hindega

Saada link Prindi

Põlevkivi kompetentsikeskuse kütuste tehnoloogia teadus- ja katselaboratoorium osales 2016. aasta lõpus pruunsöe (Lignite) ja kivisöe lendtuha (Hard Coal Fly Ach) analüüsi rahvusvahelistes võrdluskatsetes, mis on olulised labori akrediteerimisel ja töö kvaliteedi hindamisel. Tunnustatud Saksa labor DCC Delta Coal Control GmbH omistatas kompetentsikeskuse labori mõlemale analüüsile kõrgeima hinde Excellence.

Loe lisa...

Lehekülg 1 / 11

Sa asud siin: Meist Uudised