Eesti keeles (EST)По-русски (RUS)In English (ENG)

TTÜ VIRUMAA KOLLEDŽ pälvis oma kategoorias peapreemia Eesti teaduse populariseerimise auhinna konkursil 2012

Saada link Prindi

16. novembril 2012 anti Tallinnas teadusmeedia konverentsil “Teadushimuline meedia” üle TTÜ Virumaa Kolledžile Eesti teaduse populariseerimise auhinna konkursi 2012 peapreemia kategoorias „Tegevused/tegevuste sarjad teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel“.

Eesti teaduse populariseerimise auhind 2012 konkursi eesmärk on väärtustada teaduse populariseerimist, ergutada teadustegevust avalikkusele tutvustavaid tegevusi ning avaldada tunnusust sellesuunalise silmapaistva töö eest üksikisikutele ja kollektiividele, kes on:

  • olnud edukad teaduse, teadussaavutuste ja teadlaste töö populariseerimisel ning laiemale avalikkusele mõistetavamaks tegemisel ja/või
  • edukalt äratanud noortes huvi teaduse ja teadlase elukutse vastu.

Konkursi auhinnad jagati välja järgmistes kategooriates: Tiiu Silla nimeline elutöö preemia, teaduse ja tehnoloogia populariseerimine audio-visuaalse ja elektroonilise meedia abil, teaduse ja tehnoloogia populariseerimine trükisõna abil, tegevused/tegevuste sarjad teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel, parim teadust ja tehnoloogiat populariseeriv teadlane, ajakirjanik, õpetaja vms, parim uus algatus teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel. Konkursi peapreemia väärtus on 2500 eurot ja II preemia väärtus 500 eurot.

TTÜ Virumaa Kolledži soovitasid esitada auhinnakonkursi nominendiks Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium ja Ida-Viru Maavalitsus TTÜ Virumaa Kolledži, sh projektide „Ümber TERRA CUCERSITA (Põlevkivimaa)” ja „Hammasrattast tuulegeneraatorini” tegevuste kohta. Projektid on rahastatud Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt. Kolledž on viinud alates 2007. aastast läbi õpilastele suunatud tegevusi, nende hulgas teaduslaagreid, - koolitusi, huviklubisid (keemia, põlevkivi ja robootika valdkonnas), korraldanud õppepäevi ja – ekskursioone, viinud läbi teadusseminare, ideekonkursse ja Teadlate ööd. Aastas osaleb kolledži erinevates õpilastele suunatud tegevustes kokku ligi 500 koolinoort nii Ida-Virumaalt kui ka üle Eesti. Kolledži tegevused on väga huvitavad ja populaarsed ning huvi loodus- ja täppisteaduste, sh põlevkivivaldkonna vastu on koolinoorte hulgas kasvav. TTÜ Virumaa Kolledži projektidega saab tutvuda aadressil: www.vk.edu.ee/projektid/teeme.

Auhinda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning seda annavad koostöös välja Eesti Teaduste Akadeemia ja Eesti Teadusagentuur. Eesti teaduse populariseerimise auhinda antakse välja alates 2006. aastast.


Mare Roosileht

TTÜ Virumaa Kolledž
Arendusdirektor


Lisainfo

Anna Kaljusaar

TTÜ Virumaa Kolledž
Turundus- ja kommunikatsioonijuht

Tel.: 336-3921

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
www.vk.edu.ee/projektid/teeme

Sa asud siin: Meist Uudised TTÜ VIRUMAA KOLLEDŽ pälvis oma kategoorias peapreemia Eesti teaduse populariseerimise auhinna konkursil 2012