Eesti keeles (EST)По-русски (RUS)In English (ENG)

Põlevkivi Kompetentsikeskuse hoone sai nurgakivi

Saada link Prindi

4. juunil kell 13.00 asetatati nurgakivi TTÜ Virumaa Kolledži Põlevkivi Kompetentsikeskuse hoonele.

Ehitatav kahekorruseline hoone rajatakse kolledži kõrvalhoone asemele ja sinna kolib ka kütuste tehnoloogia teadus- ja katselaboratoorium.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus toetas keskust 3 miljoni euroga, mis lisaks hoone ehitusele võimaldab algatada väikeettevõtlust põlevkivi valdkonnas, hankida kaasaegseid seadmeid uute teenuste välja töötamiseks, luua võimalused põlevkivide andmebaaside loomiseks, spetsiifilise patendi- ja õigusloome seireks, valdkondlike koolitus- ja koostööürituste korraldamiseks, katse- ja arenduslaborite ning valdkondliku võrgustiku väljaarendamiseks alustavatele ettevõtetele ning erinevate põlevkivialaste ühisprojektide algatamiseks ja teostamiseks.

Hoone ehituse peatöövõtuleping allkirjastati 15. veebruaril 2013 Ferdmaster OÜ-ga ning hoone valmimise tähtaeg on 14. veebruar 2014.

Keskuse tegevust kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist elukeskkonna arendamise rakenduskava prioriteetse suuna „Piirkondade terviklik ja tasakaalustatud areng" kompetentsikeskuste arendamise meetmest.

Põlevkivi Kompetentsikeskuse hoone sai nurgakivi (Galerii)

Sa asud siin: Meist Uudised Põlevkivi Kompetentsikeskuse hoone sai nurgakivi