Eesti keeles (EST)По-русски (RUS)In English (ENG)

SEMINAR Altkaevandatud alade uuringud ja kaardirakendus

Saada link Prindi

Põlevkivi kompetentsikeskus korraldas 1.märtsil 2017 kell 13.30-16.00 Kohtla-Järvel seminari

"ALTKAEVANDATUD ALA UURINGUD JA KAARDIRAKENDUS".

Ettekannetega esinesid TTÜ geoloogia instituudi vanemteadur Veiko Karu ja Maa-ameti geoloogia osakonna juhataja Reet Roosalu.


Seminaril andis TTÜ Geoloogia instituudi vanemteadur Veiko Karu ülevaate TTÜ teadlaste poolt 2015. aastal läbi viidud uuringu "Põlevkivi altkaevandatud alade planšettide digitaliseerimine ja stabiilsushinnangu andmine" tulemustest. Karu ettekandest sai teada, et altkaevandatud ala suurusest (219 km2) hinnatakse kvaasistabiilseks (maa vajumine toimub mõne aja parast ning kuhu ehitada ei tohi) lausa 57% alast. Lisaks tutvustas ta vanade kaevanduste veega täitumise teemat, ka seda, millised kaevandused on veega täitunud. Oma ettekandes nagi ta võimalust rajada maasoojuspumbad Viru kaevandusse ning Aidu karjääri. Kuulajad said teada, et instituudis on aasta lopuks valmimas uuring kaevanduste täitmisvõimaluste kohta.

Maa-ameti geoloogia osakonna juhataja Reet Roosalu selgitas, kuidas tutvuda maardlate kaardirakenduses just tehtud uuringu tulemustega. Rakenduses on hästi naha nii altkaevadantud alad, tervikud kui ka vanad šurfikohad. Lisaks tutvustas ta muid andmeid, mida maardlate rakendusest leida saab, aga ka ehitusgeoloogia kaardirakendust.


SEMINARI PROGRAMM

13:30 - 14:00 Tervituskohv

14:00 – 14:55 „Uuringud ja ohud altkaevandatud aladel“

Veiko Karu, vanemteadur, Tallinna Tehnikaulikool, Geoloogia instituut

15.00 - 15:55 „Altkaevandatud ala kaardirakendus ja muud geoloogilised andmed Maa-ameti geoportaalis“

Reet Roosalu, geoloogia osakonna juhataja, Maa-amet


GALERII

Altkaevandatud alade uuringud ja kaardirakendusTaiendav informatsioon: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. , 5210802


Sa asud siin: Üritused Seminarid SEMINAR Altkaevandatud alade uuringud ja kaardirakendus